• logo
  • Dom Pomocy Społecznej
    "Leśny" w Zaskoczynie

Krótka wycieczka do Pruszcza Gdańskiego.

30 maja wybraliśmy się na krótką wycieczkę do Pruszcza Gd. Spacer rozpoczęłyśmy po bardzo interesującym obiekcie, gdzie poznałyśmy tajniki życia sprzed niemal 2 tysięcy lat-mowa o Rekonstrukcji Faktorii Handlowej oraz Międzynarodowego Szlaku Bursztynowego z okresu wpływów rzymskich-to wyjątkowe miejsce żywej historii. Zobaczyć tam można:Chatę wodza-ekspozycję muzealną, Halę Targową-miejsce spotkań z żywą archeologią oraz rekonstrukcje Chaty Bursztyniarza i Chaty Kowala. Bogactwo zabytków archeologicznych połączone jest z nowoczesnością (projekcje multimedialne)oraz z wystawą pięknych eksponatów z bursztynu.

Spacer zakończyłyśmy w przytulnej kawiarni na zasłużonym odpoczynku i wspaniałych smakołykach.

• RPO
  • BIP